DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Zemědělská usedlost Bludička

Šakal

Šakal...

ŠAKAL

  • pohlaví: hřebec
  • plemeno: slezský norik
  • datum narození: 19.7.2008
  • původ: matka Šantal, otec Nacho Salazar
  • prodán: duben 2009
  • kupující: Vladimír Magna ( Slovensko )
 
 
Vzpomínka na hřebečka Šakala
 
Narodil jsi se přímo na pastvinách a když jsme Tě při ranním shánění stáda poprvé uviděli "placatit" se uprostřed louky, nevěřili jsme vlastním očím... Byl jsi prostě nepřehlédnutalný a Tvá hrdá máma Šantal nad Tebou stála pyšně s dojemnou vznešeností... Měli jsme z Tebe velkou radost, protože jsi nám oživil stádo tou svou veselou hříběcí přítomností, což jsme opravdu potřebovali. Jako hřebeček jsi byl ovšem již od počátku předurčen k prodeji , zájemce jsme nemuseli dlouho hledat. Kvalitní rodiče, originální exteriér a velmi dobrý charakter jsou vlastnosti, které se u koní cení. Dnes máš svůj domov na Slovensku v rodině Magnových, tak se tam "chlape" chovej dobře a nedělej nám ostudu !!
 
Foto: Takto vypadal Šakal v den odjezdu
 

Šakal se narodil přímo na pastvě a byl po dlouhé době novým koňským přírůstkem na Bludičce. Svou přítomností nám dělal velikou radost. Jeho pestré zbarvení bylo veselým oživením, které jsme na statku opravdu už potřebovali jako sůl !! Svou první velkou akci zvládl jako profesionál již ve stáří několika týdnů, kdy se svou maminkou Šantal hrdě kráčel na slavnostech města po novojičínském náměstí plném přihlížejících diváků. Se Šakalem jsme se loučili jen velmi neradi, ale bohužel jako hřebeček u nás neměl uplatnění. Byl prodán na Slovensko panu Magnovi ( který původně chtěl  koupit od nás ovce a nakonec odjížděl s koněm  ). Pevně věříme, že se toto strakaté stvoření ve světě nestratí a noví majitelé z něj budou mít stejnou radost jako my ... Šakale, přeje me Ti ten nejlepší koňský život - plný žlab, úměrnou práci a hodné lidi !!

 

 

Dnes už je ze Šakala pořádný kus chlapa, Magnovi jsou s ním velmi spokojení a už Šakálka obsedli i "zatáhli", dle informací je ochotný k práci a velmi hodný.

Pár foteček Šakala zde